Terveisiä tuleville peruskurssilaisille!

Hei tuleva peruskurssilainen, jännittääkö?
Jos jännittää, niin ei hätää, meitäkin on joskus jännittänyt – täysin samasta syystä! 😎

Potkunyrkkeilyn peruskurssi isketään käyntiin 12.8.2019 ja iso osa paikoista on jo varattu! Kurssia luotsaa kova kolmikko, joka jo malttamattomana odottaa, että saa ottaa uudet tappelijat avosylin vastaan ja johdattaa iloisesti kamppailulajien ihmeelliseen maailmaan.

Monia voi uusi paikka, uudet ihmiset ja/tai uusi laji jännittää, mutta se on aivan normaalia ja sallittua ja kuten sanottua, meidän ohjaajakolmikkomme on joskus jännittänyt täysin samojen asioiden äärellä. Haluamme alleviivata sitä, että potkunyrkkeilyn peruskurssille osallistuminen ei edellytä aikaisempaa urheilu- tai kamppailulajitaustaa. Tekniset asiat opetellaan yhdessä alusta asti ja kuntoa kohotetaan kukin oman kuntotasomme mukaan toinen toistamme kannustaen.

Kurssikavereiden lisäksi näiden kolmen ohjaajan naamat tulevat hyvin tutuksi kurssin aikana.

Apuohjaajana toimiva Sonja on TFC:n omia nuoria kasvatteja tammikuun 2018 peruskurssilta. Huikea motivaatio on tuottanut nopean teknisen kehityksen ja avoimen iloisen luonteensa sekä pitkän pinnansa ansiosta Sonja on kiinnitetty apuohjaajaksi kaikkeen mahdolliseen ja nyt virallisesti myös tulevalle peruskurssille. Tajuttoman kovien kiertopotkujen lisäksi Sonjalla on myös ehdottomasti koko seuran huonoimmat vitsit. 🙄

Toisena vastuuohjaajana elokuun peruskurssilla on oman tappelu-uransa tammikuussa 2015 aloittanut Markus eli Make eli Sneppis. TFC:n kisaryhmässä ja ottelukehissäkin edustava Make on aina tasaisen hyväntuulinen, rauhallinen ja kannustava. Make ohjaa myös potkunyrkkeilyn jatkoryhmiä sekä kuntonyrkkeilyä. 🤪

Päävastuuohjaajana toimii someupseerimme ja vuoden 2019 K1 suomenmestari Jonna eli Konna. Tammikuussa 2015 oman tappelu-uransa Maken kanssa samalla peruskurssilla aloittanut Konna luotsaa ties kuinka monetta peruskurssiaan ja ohjaa lisäksi kuntonyrkkeilyä, tarvittaessa potkunyrkkeilyn jatkoryhmiä sekä säännöllisesti yksityistreenejä. Konnalla on väitetty olevan häiritsevän kovaääninen nauru, mutta sitä ei kannata uskoa. Meidän seurassa ei naureta. Ei edes hymyillä. 🤨

Tuusula Fighter Clubilla treenataan hyvässä seurassa huipputyyppien kanssa ja tavoitteenamme on yksilöiden nousujohteinen kehitys ja harrastaminen hyvällä fiiliksellä! 🤩

Varaa paikkasi peruskurssilta pian ja haasta itsesi kokeilemaan jotain uutta ja huikean kivaa!

Lisätietoja peruskurssista:
https://www.facebook.com/events/362703611117958/?event_time_id=362703614451291&ti=as

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

Create a website or blog at WordPress.com

Ylös ↑

%d bloggaajaa tykkää tästä: